Baník Rychvald zvítězil v nervózním utkání plném emocí proti MFK Havířov

Baník Rychvald odehrál v 11. kole okresního přeboru Karviná mužů napínavé utkání proti domácímu MFK Havířov, které nabídlo opravdu vše – od brzkých gólů až po dramatické momenty, včetně tří vyloučení. Zápas, který sledovalo 40 diváků, řídil hlavní rozhodčí Josef Razima, na čarách mu asistovali Marek Kahák a Jakub Jurek. Hrálo se celkem 102 minut (45+6 a 45+6).

Už ve 7. minutě se Baník dostal do vedení. Patrik Petr zahrál standardní situaci, jeho střela byla lehce tečována jedním z obránců MFK Havířov a nešťastně skončila u tyče, odkud míč dorazil do vlastní sítě Drahoslav Kocian. Baník tak vedl 0:1.

Radost hostů však netrvala dlouho. Jen o tři minuty později, v 10. minutě, domácí Jaroslav Foldyna vyrovnal, když se prosadil po pěkné akci z pravé strany. Stav utkání byl tedy 1:1 a zápas se stával čím dál napínavějším.

Ve 35. minutě Havířov dokázal skóre otočit. Jan Pomykacz se po rychlé kombinaci domácích dostal ke střele a poslal Havířov do vedení 2:1. Zdálo se, že domácí mají zápas pod kontrolou, ale Baník se nevzdal a ke konci poločasu ukázal, že se nehodlá smířit s prohrou.

V 41. minutě Baník opět srovnal. Dlouhý nákop Gorniaka našel René Macka, který utekl po levé straně, přesprintoval svého obránce a perfektně naservíroval míč před prázdnou branku Josefu Foltynovi. Ten měl snadnou úlohu – dorazit míč do sítě. Stav byl 2:2.

O dvě minuty později přišla jedna z nejkrásnějších akcí zápasu. Patrik Petr si na polovině hřiště vyměnil míč s Riškou, který mu jej brilantně vrátil patou, čímž vyřadil z hry několik obránců Havířova. Petr se ocitl sám před brankářem a chladnokrevně poslal míč k tyči. Baník znovu vedl – 2:3.

Druhá půle začala vyrovnávacím gólem Havířova. V 50. minutě se Jakubec Jan trefil po akci z pravé strany přesnou střelou k tyči a srovnal na 3:3. Zápas nabíral na intenzitě, atmosféra houstla a nervozita hráčů se stupňovala.

V 69. minutě přišla zásadní zlomová chvíle. Matyáš Čípel z MFK Havířov byl po druhé žluté kartě vyloučen za nesportovní chování. První napomenutí dostal za nebezpečné sklouznutí během hry, druhé za zbytečný konflikt s protihráčem v přerušené hře, kdy do něj úmyslně kopl míčem. Téměř současně byl vyloučen také Jakub Sittek z Baníku Rychvald. Ten nejprve obdržel žlutou kartu za slovní konflikt s divákem, a poté za protesty proti soupeři, čímž si vysloužil červenou kartu. Situace eskalovala natolik, že se oběma hráčům ani po vyloučení nepodařilo udržet emoce na uzdě a došlo k dalšímu konfliktu za brankou.

Drama na hřišti pokračovalo i po tomto incidentu. V 83. minutě byl za úmyslné hraní rukou a zmaření slibné šance soupeře vyloučen Eze Lemchi z MFK Havířov. Jeho první žlutá karta padla za slovní urážky protihráče. V 85. minutě, kdy byl na levé straně faulován střídající Prachař, rozhodčí neváhal a nařídil pokutový kop, který s přehledem proměnil Patrik Petr. Baník se tak dostal do vedení 3:4, což byl také konečný výsledek zápasu. Ve stejné minutě emoce neudržela vedoucí týmu MFK Havířov, Lucie Lemchi, která byla vyloučena za urážlivé výroky směrem k asistentovi rozhodčího.

Nervózní utkání bylo dále poznamenáno celkem pěti žlutými kartami, které rozhodčí udělil hráčům obou týmů. Baník Rychvald si nakonec odváží z tohoto nervózního utkání všechny tři body a udržel si třetí pozici v tabulce okresního přeboru. Před Baníkem zůstávají už jen Lokomotiva Louky a Gascontrol Havířov. Další zápas čeká Baník 19. října, kdy doma přivítá Sokol Věřňovice.