Baník Rychvald remizoval s Věřňovicemi - Ztráta důležitých bodů v domácím zápase

V napínavém zápase proti Sokolu Věřňovice "B" Baník Rychvald neustále dotahoval soupeře a nakonec se musel spokojit s remízou 2:2. Přestože domácí tým v závěru tlačil, ztráta důležitých bodů znamená, že jeho postavení v tabulce může být ohroženo.

Baník Rychvald se představil ve svém domácím prostředí v zápase proti Sokolu Věřňovice "B", který byl 1. kolem okresního přeboru Karviná mužů. Zápas sledovalo 78 diváků a rozhodčím zápasu byl Rostislav Kramný, který vedl utkání s asistencí Davida Ciesly a Lukáše Pensimuse.

Od úvodního hvizdu se zdálo, že Baník převezme iniciativu. Již ve 2. minutě přišel první brejk, kdy Radovan Riška centrem z pravé strany našel René Macka, ale z této akce Baník vytěžil pouze rohový kop. V dalších minutách pokračoval Baník v tlaku, v 4. minutě Macko vystřelil na branku, ale brankář Věřňovic byl připraven.

Zhruba po 15 minutách začaly Věřňovice ukazovat, že nebudou snadným soupeřem, a v 17. minutě jejich rychlý protiútok zakončil Tomáš Kantor střelou, která však skončila mimo. Největší šance první půle pro Baník přišla v 18. minutě, kdy Riška opět centroval na Macka, který překonal brankáře, ale jeho střela zasáhla pouze pravou tyč. Gól visel ve vzduchu, ale Baník se bohužel neprosadil.

Když už se zdálo, že první poločas skončí bez branek, přišla chyba v obraně Baníku na levé straně. Pavel Makovec z Věřňovic využil ztrátu míče, proběhl k bráně a vsítil gól do šatny. Po této brance rozhodčí ukončil první poločas s vedením Věřňovic 0:1.

Baník se do druhé půle vrhl s odhodláním vyrovnat, což se podařilo v 51. minutě. René Macko se znovu ukázal jako klíčový hráč, když proklouzl po pravé straně, přesně nacentroval na Josefa Foltýna, který míč umístil do odkryté branky – stav 1:1.

Věřňovice však o šest minut později odpověděly brejkem, kdy Renta Jan a Ondruš Jan (oba Věřňovice) prolomili obranu Baníku, a Pavel Makovec svou druhou brankou zvýšil na 1:2. Baník tlačil dál, ale v 60. minutě přišel další nebezpečný moment pro domácí, kdy Kantor z Věřňovic trefil břevno. O minutu později předvedl Baník vynikající obranný zákrok, kdy brankář Lukáš Baráni zachránil tým před dalším gólem.

V závěrečných minutách Baník tlačil a měl několik dobrých příležitostí. V 87. minutě Macko centroval na Patrika Petra, který prudkou střelou zaměstnal brankáře Kulu, jenž však míč vyrazil na rohový kop. Vyrovnání přišlo až v poslední možné chvíli. V 90. minutě Macko prodloužil míč hlavou na Lukáše Plutu, od něj se míč dostal k Josefu Foltýnovi, který nekompromisně skóroval – stav 2:2.

V samém závěru zápasu ale přišel další zásadní moment, když byl Roman Blažek vyloučen za hrubé nesportovní chování.

I přes vyrovnání zůstává remíza 2:2 velkým zklamáním. Baník očekával tři body proti "papírově" slabšímu soupeři, který měl za podzimní část pouze jednu výhru a jednu remízu.

Hodnocení trenéra: Po zápase trenér Baníku neskrýval své zklamání: „Špatný, hrozný výkon. Bez pohybu to prostě nejde, aby 5 hráčů hrálo a 5 stálo. Ztratili jsme jasné tři body a remíza 2:2 je pro nás zklamání.“

Baník i nadále zůstává na třetím místě tabulky, ale jeho postavení závisí na výsledku zítřejšího zápasu mezi Bludovicemi a Horní Suchou.