Baník Rychvald si spravil chuť a deklasoval Slovan Havířov 6:1!

V sobotu 5. října 2024 se Baník Rychvald postavil proti Slovanu Havířov v rámci 10. kola okresního přeboru Karviná. Zápas se konal za neustálého drobného deště, který způsobil, že terén byl náročný a kluzký, ale stále hratelný. Na stadion dorazilo 57 věrných diváků, kteří podpořili domácí Baník v tomto důležitém střetnutí. Úkol byl jasný – napravit nepříjemnou porážku z minulého týdne proti Lokomotivě Louky a získat zpět ztracené body.

Oba týmy měly před zápasem vysoké ambice. Slovan Havířov přijel na třetím místě tabulky s 15 body a pěti výhrami, zatímco Baník Rychvald se držel na čtvrté příčce s 12 body a bilancí, kterou chtěl vylepšit. Poslední vzájemné střetnutí těchto soupeřů skončilo remízou 3:3, a proto se čekal vyrovnaný a napínavý souboj.

Průběh zápasu:
Hned od úvodního hvizdu se Slovan Havířov snažil o útočné akce a už v první minutě zahrozil. Jejich útok na branku Baníku však skončil bez gólového efektu, a Baník tak mohl začít přebírat iniciativu. V druhé minutě odpověděl Baník akcí, kterou rozehrál Petr Patrik a přihrál René Mackovi, ale pozorný brankář Slovanu byl na místě.

Ve čtvrté minutě si Baník vybojoval rohový kop, ale šance se nezdařila, když Michal Šindler přestřelil branku. Obě mužstva se snažila prosadit, ale terén ovlivňoval hru. V 18. minutě Slovan zahrozil z rohového kopu, ale Baník situaci zvládl a pokračovalo se dál.

Ve 20. minutě se zdálo, že by Baník mohl otevřít skóre. René Macko byl faulován v pokutovém území a rozhodčí Pavel Sýkora nařídil penaltu. K míči se postavil Josef Foltýn a zvolil střelu k pravé tyči, ale havířovský brankář bravurně zasáhl a udržel skóre bezbrankové. Tato situace však Baník nezlomila, a naopak ho vyhecovala k dalším útokům.

Ve 30. minutě přišel první gól. René Macko poslal přesný centr na Petra Patrika, který prostřelil havířovského brankáře. Baník vedl 1:0. Hosté se sice snažili odpovědět, ale jejich šance v 35. minutě byla neúspěšná. Slovan se dočkal až ve 40. minutě, kdy Michal Světlík překonal Lukáše Barániho v bráně Baníku a vyrovnal na 1:1.

Jen o čtyři minuty později Baník odpověděl. Jiří Solich našel přesnou přihrávkou René Macka, který se nemýlil a poslal Baník opět do vedení. Poločas tak skončil 2:1 pro domácí, což do týmu vneslo klid a sebedůvěru.

Druhý poločas:
Druhá polovina zápasu se odehrávala v podobném duchu jako ta první, ale tentokrát Baník ještě více dominoval. V 54. minutě Petr Patrik zahrál přímý kop, který skončil těsně vedle branky. V 58. minutě už ale padl třetí gól Baníku. René Macko nahrál Josefu Foltýnovi, který bez jakéhokoliv zaváhání zakončil do prázdné branky. Baník vedl 3:1 a soupeř ztrácel půdu pod nohama.

V 67. minutě se k míči dostal Josef Foltýn, který poslal přesný centr na Marka Cichoně, a ten upravil skóre na 4:1. Baník byl jasně lepším týmem a v 77. minutě přidal Josef Foltýn další gól na 5:1. Závěrečnou tečku za zápasem udělal René Macko, který v 85. minutě hlavou upravil skóre na 6:1 po krásné souhře s Lukášem Plutou a Tomášem Prachařem.

Zhodnocení trenéra: Trenér Baníku Rychvald po zápase nešetřil chválou: "Super zápas, první poločas byl výborný, dali jsme první gól a byli jsme často na míči. Sice jsme dostali zbytečný gól, ale hned jsme hlavu zvedli a šli dál. Ve druhém poločase jsme měli hodně šancí, i když byl terén těžký. Jsem spokojen, hlavně s obranou, která dostala jen jeden gól."

Baník Rychvald se po kompletně odehraném kole posunul na třetí místo v tabulce s 15 body, což je stejný počet bodů, jaký mají také čtvrté Bludovice a pátý Slovan Havířov. Tento výsledek ještě více zdůrazňuje důležitost vítězství Baníku nad Slovanu Havířov, které jim zajistilo lepší postavení v tabulce. Boj o přední příčky zůstává napínavý, a Baník si tak uchovává naděje na další postup.