Časová osa

102'

Statistiky hráčů

Drahoslav Kocian Žlutá karta 5'
    7' Vlastní gól Drahoslav Kocian
Jaroslav Foldyna Branka ve hře 10'
    27' Žlutá karta Jakub Sittek
Jan Pomykacz Branka ve hře 35'
    41' Branka ve hře Josef Foltyn
    43' Branka ve hře Patrik Petr
Jan Jakubec Branka ve hře 50'
Matyáš Čipel Žlutá karta 69'
Matyáš Čipel Červená karta 69'
Eze Lemchi Žlutá karta 69'
    69' Žlutá karta Jakub Sittek
    69' Červená karta Jakub Sittek
    69' Žlutá karta René Macko
Matyáš Volný Žlutá karta 75'
    77' Žlutá karta Jiří Sollich
Jaroslav Foldyna Žlutá karta 80'
Eze Lemchi Žlutá karta 83'
Eze Lemchi Červená karta 83'
    85' Pokutový kop Patrik Petr

Další informace

Počet diváků
40
Hlavní rozhodčí

Už ve 7. minutě se Baník dostal do vedení. Patrik Petr zahrál standardní situaci, jeho střela byla lehce tečována jedním z obránců MFK Havířov a nešťastně skončila u tyče, odkud míč dorazil do vlastní sítě Drahoslav Kocian. Baník tak vedl 0:1.

Radost hostů však netrvala dlouho. Jen o tři minuty později, v 10. minutě, domácí Jaroslav Foldyna vyrovnal, když se prosadil po pěkné akci z pravé strany. Stav utkání byl tedy 1:1 a zápas se stával čím dál napínavějším.

Ve 35. minutě Havířov dokázal skóre otočit. Jan Pomykacz se po rychlé kombinaci domácích dostal ke střele a poslal Havířov do vedení 2:1. Zdálo se, že domácí mají zápas pod kontrolou, ale Baník se nevzdal a ke konci poločasu ukázal, že se nehodlá smířit s prohrou.

V 41. minutě Baník opět srovnal. Dlouhý nákop Gorniaka našel René Macka, který utekl po levé straně, přesprintoval svého obránce a perfektně naservíroval míč před prázdnou branku Jaroslavu Foltynovi. Ten měl snadnou úlohu – dorazit míč do sítě. Stav byl 2:2.

O dvě minuty později přišla jedna z nejkrásnějších akcí zápasu. Patrik Petr si na polovině hřiště vyměnil míč s Riškou, který mu jej brilantně vrátil patou, čímž vyřadil z hry několik obránců Havířova. Petr se ocitl sám před brankářem a chladnokrevně poslal míč k tyči. Baník znovu vedl – 2:3.

Druhá půle začala vyrovnávacím gólem Havířova. V 50. minutě se Jakubec Jan trefil po akci z pravé strany přesnou střelou k tyči a srovnal na 3:3. Zápas nabíral na intenzitě, atmosféra houstla a nervozita hráčů se stupňovala.

V 69. minutě přišla zásadní zlomová chvíle. Matyáš Čípel z MFK Havířov byl po druhé žluté kartě vyloučen za nesportovní chování. První napomenutí dostal za nebezpečné sklouznutí během hry, druhé za zbytečný konflikt s protihráčem v přerušené hře, kdy do něj úmyslně kopl míčem. Téměř současně byl vyloučen také Jakub Sittek z Baníku Rychvald. Ten nejprve obdržel žlutou kartu za slovní konflikt s divákem, a poté za protesty proti soupeři, čímž si vysloužil červenou kartu. Situace eskalovala natolik, že se oběma hráčům ani po vyloučení nepodařilo udržet emoce na uzdě a došlo k dalšímu konfliktu za brankou.

Drama na hřišti pokračovalo i po tomto incidentu. V 83. minutě byl za úmyslné hraní rukou a zmaření slibné šance soupeře vyloučen Eze Lemchi z MFK Havířov. Jeho první žlutá karta padla za slovní urážky protihráče. V 85. minutě, kdy byl na levé straně faulován střídající Prachař, rozhodčí neváhal a nařídil pokutový kop, který s přehledem proměnil Patrik Petr. Baník se tak dostal do vedení 3:4, což byl také konečný výsledek zápasu. Ve stejné minutě emoce neudržela vedoucí týmu MFK Havířov, Lucie Lemchi, která byla vyloučena za urážlivé výroky směrem k asistentovi rozhodčího.