Červená karta rozhodla. Baník Rychvald podlehl Petřvaldu vysoko 1:7

Do zápasu proti TJ Petřvald šli starší žáci Baníku Rychvald s nadějí na zisk bodů, ale už ve 2. minutě bylo zřejmé, že Petřvald přijel s ofenzivními ambicemi. První rohový kop hostů předznamenal tlak, který měl brzy přijít. Ve 4. minutě se Petřvald ujal vedení, když Matyáš Kubín našel přesnou přihrávkou Patrika Mila, který se nemýlil a otevřel skóre na 0:1.

Zlomový okamžik přišel v 6. minutě. Daniel Nemeškúrthy (Baník Rychvald) fauloval Matěje Heczka v jasné gólové příležitosti a rozhodčí Lukáš Pensimus bez váhání vytáhl červenou kartu. Baník zůstal oslaben o jednoho hráče a soupeř dostal příležitost zahrávat přímý volný kop, který však skončil ve zdi. Toto vyloučení mělo zásadní vliv na celý průběh zápasu, protože Baník od této chvíle čelil neustálému tlaku soupeře.

Petřvald pokračoval v dominanci a vytvářel si šance. Ve 12. minutě se po kombinaci Mrkvici, Heczka a Skláře hosté dostali k další nebezpečné střele, která však skončila rohem. Ve 20. minutě Petřvald zvýšil na 0:3, když po rohovém kopu Baník špatně rozehrál, míč se dostal k Patriku Milovi, který neváhal a poslal míč do sítě.

Ve 27. minutě měl Petřvald další velkou šanci. Daniel Sklář poslal přihrávku na Tobiáše Brychcyho, který však přestřelil odkrytou branku Baníku. I přes několik neproměněných šancí Petřvald neustále hrozil, zatímco Baník se prakticky nedostal do zakončení.

Ve 34. minutě Kalousek Ondřej trefil břevno a Baník měl štěstí, že nedostal další gól.

Druhý poločas se nesl ve znamení neustálé převahy Petřvaldu. Hned ve 42. minutě mohl Heczko Matěj zvýšit, ale baníkovský brankář Zamarski Teodor se blýskl zákrokem, kdy vyrazil míč jen před sebe, ale na druhý pokus už Heczka vychytal. Skóre se neměnilo, ale Petřvald si nadále vytvářel šance. O minutu později už Heczko nezaváhal a zvýšil na 0:4. Baník se zmohl jen na ojedinělé brejky, které však vždy spolehlivě zastavila obrana Petřvaldu.

Hosté pokračovali v gólové smršti, kdy Kubín Matyáš v 49. minutě zvýšil na 0:5 a Heczko Matěj během 52. a 53. minuty dokončil svůj hattrick, čímž stanovil průběžný stav na 0:7. Baník se však nevzdal a v 60. minutě po faulu na Latioka Lukáše získal přímý volný kop, který Vojta Blaník přesně nacentroval na hlavu Jana Kellnera. Ten hlavou upravil na konečných 1:7.

Hodnocení trenéra: „První gól jsme dostali úplně lacino, byla to zbytečná chyba. Myslím, že brankář mohl zasáhnout lépe. Následná červená karta pro Danka Nemeškúrthyho ovlivnila celý zápas, hráli jsme bez našeho nejlepšího stopéra. Ale musím pochválit některé kluky, zejména Honzu Kellnera, který nejen dal gól, ale také výborně zastoupil Danka na pozici stopéra. Jeho výkon byl vynikající.“

Baník Rychvald teď čeká těžký týden. V dohrávce přivítají Inter Petrovice a následně o víkendu silný Horní Žukov.