První prohra starších žáků Baníku Rychvald, mladší žáci utrpěli drtivou porážku

Starší žáci Baníku Rychvald podlehli v Těrlicku 2:4, zatímco mladší žáci utrpěli porážku 0:14 proti Slovanu Záblatí. Baník tak pokračuje v hledání formy v obou kategoriích.

V sobotu 12.10.2024 se oba týmy žáků Baníku Rychvald utkaly se svými soupeři v okresním přeboru Karviná. Starší žáci nastoupili proti Těrlicku v 11. kole, zatímco mladší žáci sehráli dohrávku 2. kola proti Slovanu Záblatí.

Starší žáci Baníku Rychvald poprvé prohráli Zápas v Těrlicku nezačal pro starší žáky Baníku Rychvald nejlépe. Přestože Lukáš Latiok skóroval v 11. minutě a dostal Baník do vedení, domácí tým rychle odpověděl. V 17. minutě srovnal Jakub Pavlica a do konce poločasu přidali další branky Adam Opatřil (34. minuta) a Vojtěch Žáček (43. minuta). Poločas tak skončil 2:1 pro domácí.

Baník se nevzdal a ve druhém poločase se podařilo Vojtěchu Blanikovi snížit na 3:2 v 50. minutě. Bohužel, domácí tým pojistil své vítězství v 56. minutě, když Adam Opatřil proměnil pokutový kop. Konečný výsledek zápasu 4:2 znamená první prohru Baníku Rychvald v této sezóně.

Hodnocení trenéra: „Z mého pohledu to byl náš nejhorší zápas za poslední tři měsíce. Góly soupeře padly po našich individuálních chybách, především v obraně, která nehrála tak, jak by měla. Nedokázali jsme si pořádně přihrát a celkově to nebyl náš den. Až v posledních 10 až 15 minutách jsme ukázali nějaký výkon, když jsem změnil sestavu a zariskoval, ale bohužel jsme už nedokázali skórovat. A tak to dopadlo.“

Tým se nyní nachází na 4. místě tabulky a příští utkání je čeká v Dětmarovicích.

Mladší žáci utrpěli těžkou porážku Zápas mladších žáků Baníku Rychvald proti Slovanu Záblatí se odehrál na hřišti Bohumína Vrbice. Domácí tým od začátku dominoval a po prvním poločase vedl už 4:0. Ve druhém poločase Slovan Záblatí pokračoval v tlaku a přidal dalších 10 branek. Konečný výsledek 14:0 je pro mladší žáky Baníku velmi těžkým momentem, který kopíruje jejich předchozí vysokou prohru v Petřvaldě.

Mladší žáci Baníku Rychvald nadále čekají na první vítězství v sezóně a tým se bude snažit najít cestu, jak tuto sérii proher zlomit.