Starší žáci Baníku Rychvald ovládli Dětmarovice a přiblížili se boji o čelo tabulky

Ve středeční dohrávce 8. kola okresního přeboru Karviná starších žáků se Baník Rychvald postavil proti SK Dětmarovice na jejich domácí půdě. Baník od začátku dominoval, což potvrdil již v 6. minutě, kdy se po centru Dominika Žišky prosadil Lukáš Paluv a otevřel skóre na 1:0. O minutu později soupeř udělal chybu v rozehrávce a Vojtěch Blanik neváhal, skóroval a Baník vedl už 2:0.

V 12. minutě přišla další krásná kombinace Baníku, kdy akci započal Daniel Nemeškúrthy, poslal přesný centr na Lukáše Paluva, který ještě přihrál Vojtěchu Blanikovi. Dominik Žiška celou akci zakončil a zvýšil vedení na 3:0. Baník byl v této fázi zápasu nezastavitelný a o dvě minuty později Vojtěch Blanik svým druhým gólem upravil skóre na 4:0, když jeho střela, ač nepříliš prudká, prošla přes brankáře Dětmarovic.

Domácí tým se však nevzdal a ve 28. minutě snížil Nikolas Sekáč po špatném odkopu Baníku na 1:4. To byl i poločasový výsledek, který dával domácím naději na zvrat.

Ve druhé půli však Baník pokračoval v aktivní hře a kontroloval průběh zápasu. V 38. minutě zahrával Jan Kellner rohový kop. Jeho precizní centr našel v pokutovém území Daniela Nemeškúrthyho, který snekompromisně ho poslal do sítě – 5:1 pro Baník. Domácí Dětmarovice sice v 41. minutě ještě dokázaly snížit po chybě brankáře Zamarského, kdy se prosadil Alexandr Damek, ale to už bylo z jejich strany vše.

Baník měl ještě několik dalších šancí, především díky spolupráci Vojtěcha Blanika a Dominika Žišky, ale žádná z nich neskončila gólem. V 61. minutě Lukáš Latiok orazítkoval břevno, a Dětmarovice měly dvě šance z nepřímých volných kopů, ale ani ty nevyužily.

Zápas nakonec skončil 5:2 pro Baník Rychvald, který díky tomuto vítězství zůstává ve hře o horní příčky tabulky.

Trenér po zápase zhodnotil výkon svého týmu slovy: „Dva rychlé a šťastné góly na začátku nám ohromně pomohly a vytvořili jsme si spoustu dalších šancí. Mohli jsme vyhrát klidně 7:2 nebo 8:2, ale přesto jsme byli lepším týmem.“

Baník Rychvald se díky tomuto vítězství drží na 4. místě s 17 body a čekají ho náročné zápasy proti TJ Petřvald (1. místo), Interu Petrovice (7. místo) a Hornímu Žukovu (3. místo). Tyto zápasy budou klíčové v boji o přední pozice.