Starší žáci: Baník Rychvald ztratil vedení a remizoval se Slovanem Havířov

V sobotu 5. října 2024 od 11:15 hodin přivítal Baník Rychvald na domácím hřišti tým Slovanu Havířov v rámci dohrávky 10. kola okresního přeboru Karviná starších žáků. Podmínky pro hru nebyly ideální, protože hřiště bylo po několikahodinových deštích značně podmáčené. I přes obtížný terén se však na stadionu sešlo 50 diváků, kteří mohli sledovat velmi zajímavý a vyrovnaný duel.

Zápas začal aktivně z obou stran, ale Baník se rychle chopil iniciativy. Už ve 3. minutě přišla první šance domácího týmu, kdy se po akci z pravé strany dostal k míči Vojtěch Blaník. Jeho střelu brankář Slovanu sice vyrazil, ale Blaník následně míč vrátil zpět do hry. K míči se dostal Jakub Čanecký, který měl téměř otevřenou bránu, ale zamotal se s míčem a šance zůstala nevyužitá. Tato situace naznačila, že Baník bude mít v útočné fázi větší převahu, ale také ukázala, že proměňování šancí bude v tomto zápase klíčové.

O čtyři minuty později, v 7. minutě, znovu zahrozil Blaník, tentokrát z levé strany. Jeho střela byla razantní, ale míč bohužel skončil pouze na břevně. Baník měl nadále více ze hry a vytvářel si další šance, ale do konce první poloviny, která trvala 35 minut, se zdálo, že mu chybí finální úder.

Ve 12. minutě však přišel zlom. Daniel Nemeškúrthy podnikl průnik po levé straně a přesně naservíroval přihrávku před bránu, kde čekal Vojtěch Blaník. Ten tentokrát nezaváhal a poslal míč do sítě. Baník se ujal vedení 1:0 a s tímto náskokem odcházel do šaten.

Druhá polovina začala podobně jako ta první – Baník měl hru pod kontrolou a vytvářel si šance. V 17. minutě hlavičkoval Daniel Nemeškúrthy po centru z pravé strany, ale jeho pokus bohužel nevedl k dalšímu gólu. V 38. minutě měl Nemeškúrthy další příležitost, když vyslal střelu z dálky, která měla slušnou razanci, ale míč mířil mimo tři tyče.

Jak zápas směřoval k pozdější fázi druhého poločasu, Slovan Havířov začal více tlačit. V 44. minutě po standardní situaci míč zasáhl Michal Trabura, který se pokusil o nůžky. Naštěstí pro Baník jeho pokus minul bránu. Tlak Slovanu však pokračoval a ve 46. minutě soupeř dokázal vyrovnat. Trabura tentokrát mířil přesně a jeho střela skončila v síti.

I přes další snahy a tlak Baníku v posledních minutách druhého poločasu se domácímu týmu nepodařilo skórovat, a zápas tak skončil remízou 1:1. Zklamání bylo patrné jak mezi hráči, tak mezi fanoušky, kteří věděli, že Baník měl na to, aby zápas vyhrál.

Po odehraných zápasech v tomto kole Baník Rychvald klesl na 4. místo v tabulce okresního přeboru. Ztráta 4 bodů za dvě remízy, včetně té se Slovanem Havířov, tým mrzí, protože měl na to, aby zápasy vyhrál. Přesto však Baník má ještě nějaké zápasy k dobru a stále má šanci vrátit se na vyšší pozice, pokud se mu podaří proměnit budoucí šance v góly.

Trenér Baníku po zápase vyjádřil mírné zklamání: „Byli jsme asi o 80 % lepší než soupeř, ale jedno zaváhání v druhé polovině hry nás stálo výhru. Hráli jsme 72 minut a většinu času jsme měli zápas pod kontrolou, bohužel jsme neproměnili několik šancí, což nás stálo cenné body. Měli jsme na to, abychom vyhráli 5:1 nebo 6:1.