Starší žáci Baníku Rychvald si udrželi neporazitelnost po vítězství nad Gascontrol Havířov 2:0

V neděli 8. září 2024 se na hřišti v Havířově odehrál důležitý zápas okresního přeboru Karviná v kategorii starších žáků. Domácí tým Gascontrol Havířov přivítal rozjetý Baník Rychvald, který do utkání vstupoval z první pozice tabulky. Baník měl na svém kontě tři vítězství ze tří zápasů a chtěl svou neporazitelnost potvrdit i v tomto utkání.

Zápas začal opatrně, ale v 5. minutě domácí tým poprvé zahrozil, když střela směřovala nebezpečně blízko branky Baníkovského brankáře Teodora Zamarského. Naštěstí pro Rychvald míč branku těsně minul a domácí se museli stáhnout zpět. Baník se rychle dostal do tempa a ve 7. minutě si vypracoval tři po sobě jdoucí šance, ale zakončení chyběla přesnost a důraz.

Ve 20. minutě se poprvé výrazněji připomněl Vojtěch Blaník, který po skvělém individuálním průniku tvrdě vypálil na brankáře Ondřeje Manouška. Ten se sice střele dokázal postavit, ale tlak Baníku narůstal. V 26. minutě přišla rozhodující chvíle prvního poločasu. Vojta Blaník se znovu dostal k míči, obešel obránce a tvrdou střelou překonal domácího brankáře, čímž poslal Baník do vedení 1:0.

První poločas skončil zaslouženým vedením Rychvaldu, i když Gascontrol několikrát zahrozil a brankář Zamarski musel v 32. minutě odvrátit nebezpečný útok domácích rohovým kopem.

Druhý poločas začal ve vysokém tempu a už ve 43. minutě byl odpískán faul hráče Baníku na hráče Gascontrolu. Domácí tým dostal možnost zahrávat přímý kop, ale střela jen těsně minula pravou tyč Zamarského branky. O minutu později se znovu prosadil Vojta Blaník, který po samostatném úniku napálil míč do brankáře Manouška, ale skóre zůstalo beze změny.

V 50. minutě Baník promarnil další šanci po zmatku v obraně Gascontrolu, kdy se nikdo z hráčů Baníku nedokázal orientovat a zakončit. Gascontrol naopak odpověděl rychlými protiútoky, z nichž jeden v 52. minutě vyústil v rohový kop, ale ani ten domácí neproměnili.

Klíčovým momentem druhého poločasu byla situace z 60. minuty, kdy Baník musel kvůli zranění střídat dva klíčové hráče – Adama Lašše a Michaela Scholze. Oba museli opustit hřiště kvůli zraněním a zápas už nedohráli. Doufejme, že jejich zdravotní stav nebude vážný.

Zápas však nakonec definitivně rozhodl v 61. minutě opět Vojtěch Blaník. Po precizní nahrávce se ocitl tváří v tvář brankáři Manouškovi a tentokrát využil svůj instinkt k zakončení "jesličkami". Baník tak zvýšil své vedení na 2:0 a s přehledem dovedl zápas do vítězného konce.

Baník Rychvald si díky této výhře udržel první místo v tabulce se ziskem 12 bodů a nadále zůstává neporažen. Příští víkend se tým utká na domácí půdě s Horními Bludovicemi, které jsou třetí s 9 body, a tento zápas může rozhodnout o dalším průběhu sezóny.