Baník Rychvald přehrál Dolní Datyně 3:1 a drží neporazitelnost

Baník Rychvald pokračuje ve skvělých výkonech, když si ve třetím kole okresního přeboru starších žáků poradil s TJ Dolní Datyně 3:1. Díky třetímu vítězství v řadě si upevnil první místo v tabulce. V příštím zápase ho čeká silný soupeř – Gascontrol Havířov.

V rámci 3. kola okresního přeboru Karviná kategorie starších žáků se utkaly týmy Baníku Rychvald a TJ Dolní Datyně. Výkop proběhl 4. září 2024 v 16:30 na domácím hřišti Baníku za přítomnosti 20 diváků. Zápas tentokrát proběhl uprostřed týdne, což bylo netradiční, ale napětí na hřišti rozhodně nechybělo.

Hned v 1. minutě utkání otestoval Vojtěch Blaník brankáře hostí. Jeho střela skončila rohovým kopem, který však Baník nedokázal využít. Už o pět minut později udeřilo na opačné straně hřiště. Adam Kovár se vydal od středu hřiště na sólový únik, obešel domácí obranu a přesně zakončil – Dolní Datyně šla do vedení 1:0.

Baník se ale rychle oklepal a začal na soupeře tlačit. V 22. minutě měl šanci po rychlém brejku, ale brankář Rychvaldu Teodor Zamarski skvěle zasáhl a zabránil navýšení skóre. Dvě minuty nato, po skvělém výkonu ve středu hřiště, Vojtěch Blaník vybojoval míč a nekompromisně vyrovnal na 1:1.

Zápas byl nadále vyrovnaný, ale domácí Baník se dostával stále více do tempa. Ve 32. minutě se po rohovém kopu Jana Kellnera a menším zmatku v pokutovém území hostí dostal míč k Tomáši Gajdošíkovi, který zajistil Baníku vedení 2:1. Krátce před koncem poločasu Baník ještě razítkoval břevno, ale skóre zůstalo nezměněné.

Druhá půle přinesla několik příležitostí, ale dlouho se nic mimořádného nedělo. Až v 61. minutě se znovu prosadil aktivní Vojtěch Blaník, který završil skóre na konečných 3:1 pro Baník. Tento výsledek znamená třetí vítězství v řadě a upevnění pozice na čele tabulky okresního přeboru.

V dalším kole čeká Baník Rychvald těžká zkouška, když se v neděli 8. září utká s Gascontrol Havířovem, který momentálně drží čtvrté místo.