Horní Suchá vs. Baník Rychvald: Vítězný start do nové sezóny starších žáků

Baník Rychvald zahájil novou sezónu okresního přeboru Karviná starších žáků vítězstvím 4:0 nad Horní Suchou. Utkání přineslo dominanci hostů, kteří si kromě čtyř gólů udrželi i čisté konto.

V tropickém počasí se v neděli 25. srpna 2024 odehrál první zápas nové sezóny okresního přeboru Karviná kategorie starších žáků, ve kterém se utkali domácí Horní Suchá a Baník Rychvald. Zápas, který sledovalo 50 diváků, měl jednoznačný průběh ve prospěch hostujícího týmu Baníku Rychvald.

Hned ve 2. minutě utkání byl Vojtěch Blaník faulován v pokutovém území, což vedlo k nařízení penalty. Daniel Nemeškúrthy s přehledem proměnil a poslal Baník do vedení 1:0. Domácí Horní Suchá sice v 13. minutě nastřelila tyč, ale to bylo z jejich strany v první půli vše. Vojtěch Blaník se ve 27. minutě prosadil střelecky po sérii autových vhazování a zvýšil na 2:0. O dvě minuty později přidal svůj druhý gól a poslal Baník do šaten s komfortním vedením 3:0.

Druhý poločas přinesl méně gólových šancí, ale Baník si i nadále udržoval převahu. V 65. minutě, po rohovém kopu Baníku, došlo k nepřehledné situaci v brankovišti, kterou domácí kapitán Filip Ryt nešťastně zakončil vlastním gólem. Tím se skóre uzavřelo na konečných 4:0 pro Baník Rychvald. Spokojenost s výkonem a ziskem tří bodů byla podpořena také čistým kontem brankáře Teodora Zamarského, který v klíčových momentech podržel svůj tým.

Baník Rychvald si tak připsal vítězný start do nové sezóny, a to i díky solidní obraně a efektivnímu útoku.