Inter Petrovice ukazal sílu: Baník Rychvald na hřišti bez šance

V sobotním klání okresního přeboru starších žáků se na hřišti střetly dva týmy na opačných koncích tabulky: vedoucí tým Inter Petrovice a Baník Rychvald, který se nachází na posledním místě.

1. poločas: Zápas začal svižně a již v 1. minutě ohrozil branku Baníku hráč Interu, Ondřej Blatoň. Baník se pokusil o protiútok v 7. minutě, avšak střela směřovala nad branku. Ve 11. minutě se Inter dostal do vedení díky Samuele Kováře, který využil chyby brankáře Rychvaldu. Kovář svůj skvělý výkon potvrdil dalším gólem v 18. minutě. Wiechec a Radzik poté rychle navýšili na 4:0. Brankář Baníku, Daniel Nemeškúrthy, předvedl dva fantastické zákroky ve 30. minutě, ale obrana Rychvaldu dále pokračovala v sérii chyb, což vedlo k dalším dvěma gólům od Radzika a Adamiece, uzavírajíc poločas stavem 6:0 ve prospěch Interu.

2. poločas: Druhý poločas začal trochu klidněji, ale výkony hráčů Interu Petrovice nadále převažovaly. Radzik, Adamiec, Burek a Šíbl přidali dalších pět gólů pro Inter v rychlém sledu od 57. do 69. minuty.

Celkově Inter v zápase dominoval, což dokládá i poměr rohových kopů, kde měl Inter 13 proti pouhým dvěma Baníku.

Po zápase trenér Baníku komentoval: "Hráli jsme vlastně s nejkvalitnějším soupeřem v soutěži. I když Inter nastoupil s hráči, kteří pravidelně nehrají, přehrávali nás. Naše chyby nás stály první tři góly, a od té doby jsme jenom bránili. Když na hřiště přišli hráči, kteří hrajou pravidelně za Petrovice, byli jsme neustále pod tlakem a naše obrana nestíhala." Trenér rovněž vyslovil pochvalu brankáři Baníku, Danielu Nemeškúrthymu, zdůrazňujíc, že ačkoliv obdržel mnoho gólů, mnoho z nich také bravurně zachránil.

Tento zápas jen potvrdil, že Inter Petrovice je v této sezóně týmem k poražení, zatímco Baník Rychvald bude muset zapracovat na své obraně, chce-li zlepšit svou pozici v tabulce.