Baník Rychvald Drtivě Zvítězil nad Viktorii Bohumín: Skóre 3:0

Před 80 diváky se v napínavém zápase utkaly týmy Viktorie Bohumín a Baníku Rychvald.Baník Rychvald, nakonec zvítězili jednoznačným výsledkem 3:0.

Průběh prvního poločasu:

Zápas začal vyrovnaně, ale postupně začal být více v režii hostujícího Baníku Rychvald. Viktoria Bohumín měla přibližně deset minut, kdy si dokázala vytvořit tlak a hra se odehrávala na polovině soupeře. Po této fázi však převzali iniciativu hosté a většinu času se hrálo na polovině domácích.

V první polovině měl Baník několik šancí. Největší z nich měl Kroščen, který z pravé strany vyslal nádhernou střelu k tyči pod břevno, ale brankář Viktorie Bohumín předvedl skvělý zákrok a střelu chytil. Další šanci vytvořil Riška, který utekl po levé straně a přihrával pod sebe před bránu, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.

Průběh druhého poločasu:

Druhá polovina zápasu byla již jednoznačně v režii Baníku Rychvald. Viktoria Bohumín se zmohla jen na občasné odkopy míče směrem k útočníkům, které však nevedly k žádným nebezpečným situacím.

V 62. minutě padl první gól. V šestnáctce domácích se odrazil míč, který letěl z výšky, a Josef Foltyn ho trefil z voleje. Jeho krásná střela znamenala vedení pro hosty 0:1.

V 73. minutě Riška opět utekl po levé straně a krásně nahrál před bránu. Míč se ještě odrazil od jednoho z hráčů, ale nakonec ho Patrik Petráš doklepl z blízka do brány a zvýšil vedení Baníku na 0:2.

V 85. minutě se Jan Vondrák dostal do samostatného úniku, běžel sám na brankáře, udělal mu kličku a do prázdné brány zakončil na konečných 0:3.

Baník nastoupil v sestavě: V brance stál Ivan, který podal spolehlivý výkon a udržel čisté konto. Obranu tvořili Vondrák, Blažek, Farbár a Samlik, kteří výborně zvládli úkoly v defenzivě a nepustili soupeře do větších šancí. Záložní řada ve složení Pavelka, Sollich, Kroščen a Cichoň diktovala tempo hry a vytvářela nebezpečné akce. Útočné duo Foltyn a Riška bylo neustálou hrozbou pro obranu domácích a podílelo se na vstřelených gólech. Na lavičce připraveni byli náhradníci Sivák, Petráš, Pohlodko a Ludvík, kteří byli připraveni kdykoli zasáhnout do hry.

Baník Rychvald předvedl suverénní výkon, zejména ve druhém poločase, kdy dominoval na hřišti a zaslouženě si odvezl tři body za vítězství 3:0.