Baník Rychvald Překonal Viktorii 4:1!

Baník Rychvald si v sobotním zápase 9. kola okresního přeboru poradil s Viktoria Bohumín a zvýšil své šance na čelní místo v tabulce. Zápas skončil výsledkem 4:1 pro domácí tým.

V sobotu 30. září 2023 se na stadionu Baníku Rychvald odehrál další napínavý okresní souboj, ve kterém se utkaly mužstva Baník Rychvald a Viktoria Bohumín. Zápas byl plný emocí a dramatu, ale nakonec to byl Baník Rychvald, kdo si odnesl tři body a upevnil svou pozici na 4. místě v tabulce.

Baník Rychvald nastoupil do zápasu s brankářem Ivanem Danielem v brance a s obránci Samlíkem, Plutou, Cichoněm a Vondrákem. V záloze hráli na pravé straně Ryška, ve středu Solich a Kroščen, kterému skončil čtyřkolový trest a na levé straně Prachař. V útoku se prezentovali Blažek a Kurušta. Rozestavení bylo tedy 4-4-2.

Hra se rozjela v rychlém rytmu, přičemž Baník Rychvald prokazoval svou převahu od úvodních minut. Už v 7. minutě se Blažek ocitl sám před brankářem, ale ten jeho střelu vyrazil. O dvě minuty později, v 9. minutě, se prosadil Kurušta z přímého kopu po faulu na Blažka a otevřel skóre. Blažek měl další příležitost v 10. minutě, ale jeho pokus minul branku. V 17. minutě po kombinaci Prachaře, Kroščena a Kurušty zvýšil Baník na 2:0.
V 23. minutě trefil Jordán z Bohumína tyč a Bohumín poté zatlačil, ale bez efektu.
V 30. minutě Prachař zasáhl břevno. V 34. minutě po nahrávce od Maria na Blažka zvýšil Baník na 3:0.

Druhý poločas byl méně bohatý na události, ale přinesl několik klíčových momentů. V 53. minutě se podařilo Viktorii snížit na 3:1 po chybě brankáře Daniela, který odkopl míč na Petra Jordána. V 55. minutě byl po faulu vystřídán Vondrák s poraněním kotníku.
V 66. minutě vstřelil Kurušta gól, ale byl anulován pro hru rukou a následovala červená karta pro Solicha. Baník musel hrát v oslabení, ale přesto se mu v 85. minutě podařilo zvýšit na konečných 4:1 po gólu od Pohlodka, který zpracoval přihrávku Musila.

Trenér Baníku Rychvald, Zdeněk Závacký, byl spokojen s výkonem svého týmu: “Zápas byl v naší režii jednoznačně, potom jsme trošičku polevili 2. poločas, ale celkem zápas pod kontrolou.”

Na druhé straně trenér Viktorie Bohumín, Luboš Pompa, nebyl spokojen s výkonem rozhodčích: “Nadělali jsme zas hodně chyb, bohužel a za to jsme zaplatili, ale jinak fotbal byl dobrý… bohužel rozhodčí to nezvládli zas asi, takže museli vytahat červené.”

Baník Rychvald tak po tomto kole zůstává na 4. místě v tabulce. Viktoria Bohumín naopak zůstává na 10. Příští kolo se bude hrát v sobotu 8. října 2023, kdy Baník Rychvald zajíždí na hřiště Sokol Věřňovice "B", a Viktoria Bohumín hostí na svém stadionu MFK Havířov "B".