Dramatický souboj na hřišti Horní Bludovice: Baník Rychvald si odváží vítězství!

V neděli 24. září 2023 se na hřišti Horní Bludovice odehrál napínavý zápas dohrávky 8. kola okresního přeboru Karviná mezi FC Horní Bludovice a Baníkem Rychvald. Baník Rychvald nakonec zvítězil poměrem 3:2 a posunul se na 4. místo tabulky.

První poločas:

Zápas začal šancí Baníku v 2. minutě, kdy Blažek byl sám na brankáře, ale nepřekonal ho, a zavánělo to faulem brankáře.

V 17. minutě se Foltýn radoval z gólu, ale zbytečně, rozhodčí ukazoval že šlo ofsajd.

Mezi 23. a 25. minutou Baník uzavřel Bludovice v jeho šestnáctce a měl tři rohové kopy, ale bez výsledku. První gól padl v 28. minutě, když Kurušta na pravé straně pokutového území vypálil na branku, brankář vyrazil míč se dostal k Foltýnovi, který přeloboval brankáře a skóroval. Baník vedl 1:0.

Domácí se ale nevzdali a snažili se vyrovnat. V 32. minutě jim pomohla tyč, která zastavila tvrdou ránu jednoho z hráčů Bludovic. Vyrovnání přišlo v 40. minutě, když Dolák prošel obranou Baníku jako nůž máslem a střelou brankáři Baníku nedal šanci. Poločas skončil 1:1

Druhý poločas:

Ve druhém poločase se hra vyrovnala a oba týmy si vytvářely šance. V 51. minutě Baník znovu udeřil, když po centru Vondráka Blažek hlavičkou poslal míč do sítě. Baník vedl 2:1.

V 65. minutě mohl navýšit náskok Baníku Kurušta, který si šel kopat penaltu po faulu na Blažka. Ale jeho střela mířila nad branku.
Domácím se podařilo opět po chybě obrany Baníku vyrovnat v 58. minutě, tentokrát se trefil David Dorozlo. V závěru zápasu se oba týmy snažily strhnout vítězství na svou stranu. V 85. minutě mohl rozhodnout opět Kurušta, který dostal přesnou přihrávku od Prachaře, ale jeho hlavička skončila v náruči brankáře.

V 90. minutě Pohlodko vstřelil vítězný gól a Baník zvítězil 3:2.
Domácí tým pak hrál vabank a poslal do útoku i brankáře. Bludovická branka byla prázdná. Zázrak se však již nekonal.

Ohlasy trenérů:

Trenér Baníku Rychvald, Zdeněk Závacký, zhodnotil zápas jako vyrovnaný, s tím, že první poločas byl v režii Baníku, ale druhý poločas byly lepší Bludovice. Přiznal, že Baník vyhrál se štěstím. Na druhé straně trenér Bludovic byl zklamaný prohrou. Považoval výkon svého týmu za solidní, ale litoval, že nedokázali proměnit šance a dostali gól v poslední minutě.

Závěr:

Baník Rychvald si odnáší tři body z hřiště Horní Bludovice po dramatickém zápase, který byl plný napětí až do poslední minuty. Tento výsledek posunul Baník na 4. místo tabulky, zatímco Bludovice zůstávají na 12. místě.