Dětmarovice těsně přehrály Baník Rychvald v napínavém zápase 3:2

V sobotu 1. června 2024 se na hřišti SK Dětmarovice odehrál napínavý fotbalový zápas proti týmu Baník Rychvald. Zápas skončil vítězstvím domácích 3:2, přičemž v poločase vedly Dětmarovice 2:0. Celkem 150 diváků sledovalo tento dramatický souboj pod vedením hlavního rozhodčího Davida Jonszty.

Baník Rychvald se s Dětmarovicemi naposledy střetl v říjnu minulého roku na domácí půdě, kde podlehl 1:3. Tentokrát však hráči Baníku předvedli výrazně zlepšený výkon a ukázali svou odhodlanost bojovat až do posledního okamžiku.

Průběh zápasu:

Domácí tým SK Dětmarovice začal velmi aktivně a již v 6. minutě otevřel skóre Michal Ristovský. Tento brzký gól dodal Dětmarovicím sebedůvěru, zatímco Baník Rychvald se snažil udržet krok a hledal příležitosti k vyrovnání. I přes několik nadějných šancí se však Baníku nepodařilo dostat míč za záda domácího brankáře. Ve 41. minutě přidal druhý gól Dětmarovic David Dočekal a domácí šli do šaten s dvougólovým náskokem.

Druhý poločas začal pro Baník Rychvald slibně. V 53. minutě po individuální akci Foltyna, který obešel obránce a vystřelil, brankář Dětmarovic vyrazil míč přímo k Mariu Kroščenovi. Ten neváhal a přesně zakončil k tyči, čímž snížil na 2:1. Tento gól vnesl novou energii do hry Baníku, který nadále tlačil na soupeře a vytvářel si další šance. Domácí tým měl také několik dobrých příležitostí, ale naše obrana v čele s brankářem Ivanem odolávala.

V 86. minutě však Dětmarovice znovu udeřily. Libor Němec zvýšil na 3:1 a zdálo se, že je rozhodnuto. Baník Rychvald se však nevzdal a v 90. minutě Roman Blažek po rychlém úniku, obstřelil domácího brankáře a upravil skóre na konečných 3:2.

Tento zápas byl velmi vyrovnaný a nabídl mnoho vzrušujících momentů. Hráči Baníku Rychvald podali výborný výkon a ukázali svou bojovnost. Přestože výsledek nebyl v náš prospěch, tým si zaslouží uznání za předvedenou hru. Domácí tým Dětmarovic byl však v klíčových momentech efektivnější a jejich vítězství je zasloužené.

Sestava Baníku Rychvald:

V brance stál Ivan, který předvedl několik výborných zákroků. Obrannou čtveřici tvořili Samlik, Gorniak, Blažek a Vondrák, kteří se snažili odolávat tlaku domácích útočníků. V záložní řadě nastoupili Sivák, Sollich, Kroščen a Petráš, kteří se starali o podporu útoku a zároveň se vraceli do defenzivy. Útočnou dvojici tvořili Riška a Foltyn, kteří se snažili prosadit proti pevné obraně Dětmarovic. Na lavičce byl připraven náhradník Prachař, který byl připraven zasáhnout do hry podle potřeby trenéra.