Gascontrol Havířov přehrává Baník Rychvald 3:1

(Havířov 14.4.2024)
Fotbalové utkání mezi Gascontrol Havířov a Baníkem Rychvald začalo bezprostředně po úvodním hvizdu rozhodčího Vojtěcha Šmatelky. Již v první minutě Dorotka Brinziková z Gascontrolu prověřila ostražitost Michala Ozdince, brankáře Baníku Rychvald, po rohovém kopu, kdy se dostala k míči. Ozdinec byl na pozoru a míč úspěšně zneškodnil.

Ve 12. minutě opět zahrávala Dorotka Brinziková rohový kop. Její centr tentokrát prošel přes ruce brankáře Ozdince, kde našel připraveného Matěje Fojtíka z Gascontrolu, který míč bez váhání poslal do sítě. Gascontrol se tak ujal vedení 1:0.

O šest minut později Brinziková znovu zaměstnala obranu Baníku, když se dostala sama před Ozdince. Překonala brankáře, ale její následná střela z úhlu byla nakonec odkopnuta mimo branku.

Ve 26. minutě se dostal do šance Uhlík z Baníku, který vyrazil sám proti brankáři Homolovi z Gascontrolu. Homola výstřel vyrazil, ale přímo na běžícího Žišku, který sám před odkrytou brankou netrefil cíl, a tak Baník zůstal bez gólu.

V 32. minutě přišel moment pro Jana Kellnera z Baníku, který prohrál souboj s Martinem Mašlárem z Gascontrolu v obranném pásmu. Mašláner se následně dostal sám na brankáře Ozdince a vystřelil. Ozdinec sice míč vyrazil, ale nešťastně si ho srazil do vlastní branky, což znamenalo skóre 2:0 pro Gascontrol.

V 40. minutě byl ve štvanici ve vápně Baníku podražen Uhlík Viktor z Baníku Rychvald hráčem Dominikem Drappanem z Gascontrolu. Rozhodčí nařídil penaltu, k níž se postavil faulovaný Uhlík. Jeho pokus ale skončil na levém horním břevně.

Baník Rychvald snížil skóre na začátku druhého poločasu, když v 46. minutě Nemeškúrthy rozehrál rohový kop z levé strany. Míč přesně našel Zamarského, který ho posunul k Blanikovi a ten míč uklidil do sítě. Stav byl snížen na 2:1.

Avšak radost Baníku netrvala dlouho, protože už v 47. minutě Brinziková prošla celou obranou Baníku po rozehrávce a s přehledem umístila míč k levé tyči Ozdincovy brány, čímž zvýšila vedení Gascontrolu na 3:1.

Trenér Baníku po zápase vyjádřil, že i přesto, že tým ukázal určité zlepšení, celkový výkon byl stále nedostatečný. Hráči měli šance, ale nedokázali je využít, a zároveň dostali zbytečné góly, což je sklamalo.