Dramatický souboj bez vítěze: Baník Rychvald a TJ Petřvald uzavřeli bezbrankovou remízu

Na úvod podzimní části okresního přeboru Karviná se v sobotu 6. dubna střetly týmy starších žáků Baníku Rychvald a TJ Petřvald, známého také jako HEPO.

Zajímavostí tohoto duelu bylo, že ačkoli Baník měl hrát na domácí půdě, kvůli rekonstrukci šaten se zápas odehrál na stadionu soupeře v Petřvaldu. V přítomnosti 35 diváků a pod taktovkou rozhodčího Filipa Pánka se odehrál zápas, který přinesl řadu emocí, avšak ani jeden z týmů nedokázal překonat brankovou čáru. Přestože oba týmy měly svoje šance, skóre zůstalo uzamčeno na 0:0, stejně jako v jejich posledním setkání 4. listopadu 2023.

V úvodu zápasu se oba týmy prezentovaly aktivním přístupem. Už v 6. minutě se Baník Rychvald dostal do své první výrazné šance, když Vojtěch Blaník přesnou přihrávkou Dominika Žišku.  Ten se ocitl v dobré střelecké pozici, ale jeho pokus skvěle zneškodnil brankář Petřvaldu. Odražený míč pak putoval k Janu Toráčovi, který mířil svou střelou nad branku, a tak zůstalo nerozhodně.

Odpověď Petřvaldu na tento tlak nenechala na sebe dlouho čekat. V 16. minutě Josef Gonsorčik zaznamenal úspěšný průnik po pravé straně a následně poslal centr do pokutového území, kde se v ideální pozici ocitl David Motloch.

Motlochův pokus však mířil příliš vysoko a Baník si tak mohl oddechnout.

V polovině prvního poločasu byl Matyas Silva z Baníku potrestán žlutou kartou za faul na Santariuse Šimona z Petřvaldu.

Tento moment vyústil v přímý kop pro Petřvald, který sice skončil mimo branku, ale hned nato se Baník dostal do rychlého brejku, který však také nevyužil.

První poločas skončil bez branek, ačkoliv oba týmy měly své šance. Ve druhém poločasu pokračovala vyrovnaná hra. Vojtěch Blaník z Baníku vystřelil téměř z půlky hřiště, ale ani tento pokus neznamenal změnu skóre.

Ve druhé půli se Petřvald snažil o průlom, ale ani centry Santariuse Šimona nevedly k očekávaným výsledkům.

Klíčovým momentem zápasu se stala 59. minuta, kdy byl nařízen pokutový kop pro Baník po faulu Melicheríka na Žišku.

Blaníkův pokus však skončil v náruči brankáře Uhliře z Petřvaldu. V závěrečných minutách měl Petřvald několik slibných šancí, ale brankář Baníku, Ozdinec, udržel čisté konto.

Po zápase trenér Baníku Rychvald vyjádřil své pocity: "Já bych řekl, že je to super výkon. HEPO bylo o stupínek lepší, ale my jsme měli taky dostatek šancí na to, abychom vyhráli. Bohužel, neproměněnou penaltou jsme si vzali výhru. Měli jsme dostatek brejkových šancí a příležitostí, abychom zápas mohli i vyhrát. Ale taky musím uznat, že nás podržel brankář."

Tento zápas ukázal, že i přes velké úsilí a šance na obou stranách, fotbal někdy nepřinese očekávané výsledky.