Zápas Těrlicko vs. Baník Rychvald: Gólová smršť v okresním přeboru Karviná

V sobotu 21.10.2023 se odehrál zápas mezi domácím týmem Těrlicko a Baníkem Rychvald v okresním přeboru Karviná. Před zápasem bylo Těrlicko na 9. místě s 9 body, zatímco Baník na šestém místě s 18 body. Zápas sledovalo 40 diváků a pískal ho rozhodčí Jozef Nemec.

Sestava Baníku Rychvald:

Baník Rychvald vyrukoval na hřiště s následující sestavou: V brance se předvedl Daniel Ivan. Obrannou řadu tvořili Samlik na pravé straně, stopeři Pluta a Blažek a na levém kraji se ukázal Marek Cichoň. V záloze na pravé straně hrál Mario Kroščen, defenzivní záložník Radovan Gorňák držel střed pole a Jiří Sollich byl útočným záložníkem. V útoku se na levé straně objevil Josef Pohlodko a v centru bojovali Lukáš Kurušta společně s Vojtěchem Musilem.

Nastoupil s taktikou hrát útočně s cílem získat 3 body.

Zápas mezi Těrlickem a Baníkem Rychvald začal dramaticky. Už ve druhé minutě se Baník ujal vedení, když Kurušta po pravé straně zatáhl míč do vápna a přihrál Musilovi, který vypálil na branku. Brankář Koziel sice zasáhl, ale nešťastně si srazil míč do vlastní sítě.

Těrlicko se ale nevzdalo a o čtyři minuty později vyrovnalo. Sedlák dostal míč na hranici šestnáctky a prudkou střelou pod břevno nedal šanci Danielovi v brance Baníku. Poté se hra vyrovnala a oba týmy si vytvářely šance.

Baník mohl skórovat v 11. a 13. minutě, když Kroščen našel Pohlodka v šestnáctce, ale ten dvakrát minul branku. Na druhé straně zahrozilo Těrlicko v 15. minutě, ale střela skončila vedle tyče. O dvě minuty později musel Daniel vyniknout proti další střele Těrlicka a zachránil Baník před gólem.

V 18. minutě se dostal do šance Musil, ale jeho pokus zneškodnil Volf v brance Těrlicka. V 21. minutě se Musil radoval z gólu, ale byl odmáván ofsajd. O minutu později se radovalo Těrlicko, když Světlík využil chyby obrany Baníku a poslal míč do sítě.

Baník ale nesložil zbraně a o tři minuty později srovnal na 2:2. Kroščen poslal přesnou přihrávku na Musila, který prostřelil Volfa. Zápas byl plný emocí a gólů a diváci se nenudili.

V 29. minutě se opět ujal vedení Těrlicko, když Maslov dokončil rychlý útok po pravé straně a poslal míč do odkryté branky. Baník ale neztratil naději a bojoval dál.

V 37. minutě dostal Baník penaltu za ruku hráče Těrlicka v pokutovém území. Kurušta si vzal míč a proměnil pokutový kop, čímž vyrovnal na 3:3 a ukončil svou smůlu z minulých zápasů, kdy neproměnil penaltu.

V závěru poločasu ještě jednou udeřil Baník a otočil skóre ve svůj prospěch. Kroščen přihrál na Sollicha, který si dal narážečku s Kuruštou a pak dělovkou překonal Volfa. První poločas skončil 3:4 pro Baník.

2. poločas

Druhý poločas začal stejně bouřlivě jako ten první. Hned v 47. minutě vyrovnalo Těrlicko na 4:4, když Světlík skóroval podruhé v zápase po centru z pravé strany. Baník ale neztratil koncentraci a o dvě minuty později znovu vedl. Cichoň dostal míč na hranici šestnáctky a tvrdou ranou prostřelil Volfa.

Poté se hra trochu uklidnila a oba týmy si dávaly pozor na obranu. V 62. minutě fauloval Sedlák Musila a dostal žlutou kartu. Z následného přímého kopu Kurušta trefil tyč a odražený míč dorazil do sítě Pohlodko. Baník tak vedl 4:6 a zdálo se, že má zápas pod kontrolou.

Těrlicko se ale nevzdalo a v 82. minutě snížilo na 5:6, když Sedlák vstřelil svůj druhý gól v zápase po akci z pravé strany. Baník ale dokázal odpovědět a v 85. minutě zvýšil na 5:7. Kroščen dostal přihrávku od Kurušty a nedal Volfovi šanci.

V nastaveném čase ještě přidal osmý gól pro Baník Kurušta, který skóroval z levé strany. Těrlicko ještě zkusilo snížit, ale bez úspěchu. Zápas tak skončil 5:8 pro Baník Rychvald.

Hodnocení trenérů

Karel Sochora, trenér Těrlicka, po zápase prohlásil: "Dnešní zápas hodnotím tak, že nám chybělo 6 hráčů základní sestavy a bylo to znát. Velké chyby v obraně. I brankář nás nepodržel...Padlo 13 gólu, to je pro diváky dobré, ale pro domácí špatné."

Zdeněk Závacký, trenér Baníku Rychvald, konstatoval: "V naší režii sice zápas byl, ale do defenzivy špatný výkon. Máme co ještě co trénovat...útočné fáze jsme měli úplně perfekt, na jeden dotek, krásné akce, pro diváka úplně super."

Zápas mezi Těrlickem a Baníkem Rychvald byl plný gólů a oba týmy ukázaly svůj útočný fotbal a bojovnost. Baník ale byl lepší ve střelbě a využil své šance lépe než Těrlicko, které se sice snažilo držet krok s Baníkem, ale nakonec muselo uznat jeho převahu.