pondělí, 10 červen 2019 08:51

Těsná prohra s lokomotivou Louky

V sobotu 8. června nastupoval Baník Rychvald ke svému poslednímu zápasu sezóny. Stejně jako loni mu los přiřkl soupeře z Louk. Tentokrát se ale hrálo v Rychvaldě. Aby se Louky udržely na „bedně“ musely bezpodmínečně bodovat. Vítěz soutěže již byl jistý, zato o pořadí na dalších místech rozhodovalo právě poslední kolo.

vysledek Banik Louky 1 2

Baník nastoupil ve své obvyklé sestavě. Hned v třetí minutě zápasu poslal Baník do vedení Radovan Riška, který v šestnáctce perfektně zpracoval míč, nezaváhal a z otočky vystřelil na bránu a byl z toho gól. Louky se nevzdaly a začaly na domácí tlačit. Během této fáze hry se ale nevzdával ani Baník. Vojta Musil šel sám na branku, ale golman soupeře vystihl Vojtovu kličku a ten branku nedal. Zvýšený tlak soupeře se projevil i v počtu kopaných rohů. Dva rohy baníkovci ustáli ale ten třetí již vedl k vyrovnání stavu na 1:1. Smírný stav zůstal i po skončení prvního poločasu.

V podobném duchu se nesl i druhý poločas. O vítězství Louk nakonec opět rozhodl gól z rohového kopu, kdy v 69 minutě hlavou do baníkovské sítě nasměroval Marcel Petřkovský. Zápas tak skončil těsným vítězstvím 2:1 pro Lokomotivu Louky.

Co se týče sezony tak jsem spokojený s tím, co jsme dokázali. Vlastně z podzimu, kdy jsme byli na dně se vyšplhat takhle vysoko bodově. Musím vyzdvihnout cely tým, protože se tu udělala jedna velká parta, která drží spolu i když se prohrává tak jsou schopni otočit zapas. Jinak na novou sezonu mam přislib všech hráčů, že budou pokračovat. Možná ještě přijde někdo novy. Cil nove sezony je byt do 5. místa.“ zhodnotil výkon celého mužstva za celou jarní sezónu trenér Zdeněk Závacký.

Zanechat komentář

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.