Vytisknout tuto stránku
neděle, 11 říjen 2020 14:16

Střelecký den na Baníku skončil 7:0

Image

Magické datum sobota 10.10.2020 přálo domácím borcům, kteří si zastříleli proti Gascontrolu Havířov.

Hlavní rozhodčí Jaglař za přítomnosti delegáta Pitvora zahájil na delší dobu poslední utkání naší skupiny, kvůli coronavirovým omezením, kdy jsme hostili hráče Gascontrolu.

Zápas byl bez diváků, hospoda na hřišti uzavřená, ale hřiště bylo perfektně zajištěno pořadatelsky. Nebylo to doménou jen našeho utkání, ale snad všech utkání v okrese. Např. v sousedním Záblatí bylo pořadatelů celých 52 plus pes, který měl na sobě taky vestu staff?

Tolik krátká odbočka a nyní zpět k zápasu.

Soupeř přijel s 16 hráči, my opět pouze s jedním náhradníkem. Noví mladí hráči, kteří byli již před časem registrováni jako hráči Baníku, nechodí ani na tréninky, ani na zápasy, takže je to hlavně vizitka jejich a naše zkušenost do budoucna, jak přistupovat k takovým "posilám".

Zápas začal v optimálním tempu a my se hned usadili na soupeřově půlce. Dalo by se říci, že jsme navázali na předchozí zápas s Fučíkem.

Byli jsme fotbalovější, častěji na míči a okupující soupeřovu svatyni.

Ve 20 minutě otevřel skóre Pepe Foltyn při standardní situaci před velkým vápnem. K levé tyči zatočil přímý kop. - stav 1:0.

Hru jsme nadále kontrolovali a ve 40 minutě po přesné nahrávce z levé strany 16tky Michala Jandury z první dobré Pepe Foltyn přízemní střelou překonal brankáře soupeře. 2:0.

Ve 45 minutě Vojtěch Musil již překonal všechny soupeřovy hráče i brankáře a neměl před sebou nic než prázdnou bránu soupeře, ale v poslední chvíli ho ještě fauloval brankář, který za tento zákrok vyfasoval červenou kartu a kopala se penalta. Pepe Foltyn 3:0.

Do druhého poločasu jsme šli v pohodě s dobrou náladou, a ještě s výhodou jednoho hráče v poli.

Ve 47 minutě opět po faulu na Musila a po druhé žluté kartě soupeřově obránci a tedy červené, šel soupeř do 9 hráčů. Standardku z podobného místa, jako při prvním gólu, Foltyn ale neproměnil.

V 60 minutě si však spravil chuť a ze středu, před pokutovým územím, vstřelil svůj 4 gól. 4:0.

V 61 minutě proběhlo střídání a Pištu Riga vystřídal Daniel Gruszewski.

V 63 minutě zařídil opět Vojtěch Musil penaltu a tentokrát se k ní postavil David Pisarčík. Nemýlil se. 5:0.

Dosud Vojtěch zařizoval pouze červené karty a penalty, ale sám zatím gól nevstřelil. Toto se změnilo v 70 minutě, když po krátkém sóle v 73 minutě zvýšil skóre. 6:0.

To ještě nebylo vše, několik situací jsme neproměnili, protože nový brankář z pole soupeře měl spoustu štěstí a míče se od něj zázračně odrážely. Kolem 80 minuty musel po obnoveném zranění odstoupit ze hry střídající Gruszewski a dohrávali jsme v 10 hráčích.

V 83 minutě ještě zacentroval z pravé strany do malého vápna Pepe Foltyn a Vojtěch Musil hlavou dovršil kalich hořkosti soupeře a stanovil konečné skóre na 7:0.

Na utkání se podepsaly červené karty soupeře a jakkoli vypadá, že to bylo utkání dvou hráčů Foltyna a Musila, bez zbytku týmu by jistě nebyli tak produktivní. Foltyn 4 góly, Musil 2 góly.

Takže velké díky celému týmu, který hrál kompaktně, všichni odváděli kvalitní práci a brankářská jistota Daniel Ivan nás navíc zezadu zkušeně jistil. Kdyby došlo snad na další penaltu v tomto utkání, měl ji slíbenou. Sluší se jen dodat díky hoši a BAAANNNIIIK!!!

Takže děkujeme všem za podporu, nevíme zda 2 týdny pauzy budou konečné, nebo se podzimní část soutěže již nedohraje. Bohužel, dle mého názoru, je reálnější druhá varianta. Nevíme, jak se situace bude vyvíjet se zbylými zápasy, a proto vás zatím nemohu pozvat k následujícím zápasům.

Těšíme se v lepších časech na zápasy a na naše fanoušky a sledujte tedy naše stránky s aktuálními informacemi. Děkujeme.